O mne

Kaja Čemová

"Krásu som vždy vnímala v srdci každého človeka. Žiari navonok cez pohľad, ktorý je na fotkách tak viditeľný, že aj obyčajný laik prečíta príbeh, čo je v ňom napísaný."

Vitajte na mojej stránke. Volám sa Kaja Čemová a som portrétna fotografka. 
Tomuto povolaniu sa venujem 8 rokov.

Všetko začalo hudbou. Na pódiu som chcela vyzerať zaujímavo, pekne a sexy. Tak ma napadlo experimentovať s líčením. Bavil ma celý proces nanášania makeupu, očných tieňov, rúžu. Výsledný look bol skvelý. Zamilovala som si to až tak, že som začala robiť kurzy pre bežné ženy a pokračovalo to až do televízie, 
kde robím umeleckú maskérku doteraz.

Medzitým vznikla moja prvá webstránka, kde som ponúkala premenu ženám a dievčatám, ktoré sme líčili, obliekali podľa typu ich postavy a fotograf im urobil pár fotiek. Tým, že som sa zamerala na bežné ženy, ktoré pred objektívom častokrát stáli po prvýkrát, bolo treba ich napózovať, aby na fotke vyzerali čo najkrajšie. A tak som k štetcom pridala fotografovanie, začala študovať pózy, retuš a celkovú kompozíciu. Tešila som sa z výsledku spolu s klientkami. 
Odvtedy fotoaparát už nepustím z ruky a ani štetce.

Je úžasné počúvať všetky radosti, bolesti, prekonané prekážky, a ako to my ženy prežívame. O to viac ma napĺňa, keď ten jedinečný príbeh každej z vás, môžem zvečniť.

Vidieť, ako ženy doslova rozkvitajú počas celej prípravy líčenia, účesu, obliekania do šiat, ktoré by obdivovali len vo výkladoch obchodov, ako doslova onemejú pri pohľade na seba do zrkadla, nehovoriac o výsledných portrétoch, kde sa vidia také nádherné, také výnimočné, je pre mňa obrovská pocta a nezaplatiteľný pocit.

Každá si zaslúžíme cítiť sa krásne, ukázať svoju vnútornu silu a predstúpiť pred objektív so sebavedomím a ja som vďačná za príležitosť cvaknúť vás v tento moment.